Roman Özetleri

Son Av Kitap Özeti

içindekiler

Son Av Arka Kapak Bilgisi

Kara orman’da son av başladı… ardında hiçbir iz bırakmayan avcı kim?
Komiser Niémans, yardımcısı Ivana Bogdović’le Alsace bölgesinde işlenen vahşi bir cinayeti çözmeye gider. Kendi karanlık geçmişlerini de yanlarında götüren iki polis, Kara Orman’da saklanan bir sırrın peşine düşerler. Kızıl Nehirler’in başkahramanı Niémans’ın dönüşünü müjdeleyen Son Av, kökeni Nazi Almanyası’na kadar giden sürprizlerle dolu bir gerilim…

Son Av Kitap Özeti

Komiser Niemans yakalamaya çalıştığı katil doğrulusunda hücuma uğramış ve ciddi bir şekilde yaralar almıştır. Tedavisi sonrasında mesleği öğretmenlik olarak değiştirilmiş ve sahalardan uzaklaştırılmıştır. Çok sevdiği mesleğinden sonra bu yeni mesleği olan Öğretmenlikte başarılı olamayacağı anlaşılması üstüne bir cinayet vakasına uzaktan destek olması amacıyla Alsace bölgesine gönderilmiştir. Vaktinde öğretmenlik yaptığı öğrencisi, Polis Ivana ile Alsace’ye varırlar. Orada bir cinayet vakası üstünde Alman polis Kleinert ile çalışıp davayı sonuçlandırmaya çalışacaklardır. Jürgen von Geyersberg Kara Orman’da vahşice öldürülmüş olarak bulunur. Organları dışarı çıkarılmış ve çırılçıplak olarak o bölümde bırakılmıştır. Bölgede ismini duyurmuş Geyersberg ailesinin kökenleri çok eski senelere dayanmakta ve şaibeli hadiselerle hiçte iyi anılmamaktadır. Niemans, Ivana ve Kleinert bu ölümün ardındaki sır perdesini aralamak için var gücüyle  çalışırken Jürgen’in kardeşi Laura, amcası Franz ve kuzenleri Max ve Udo ile görüşmeye başlarlar. Esrarengiz ve bir o  kadar da sırlarla dolu bir maziye sahip aileden gelen Laura, Niemans ve Ivana’yı evinde misafir eder. Kardeşinin katilini bulunması münasebetiyle polislere bilgi verecek ve ekibin kuzenleri ile görüşmelerini sağlayacaktır. Polisler sarhoş olan Udo ve Max’ten faydalı bulgular alamamışlardır. Laura da bir şeyler biliyor gibi görünmesine karşın çok bilgi vermemekte direnmektedir.

Kafa karıştırıcı ve fazla yol ilerleyemedikleri gecenin sonunda Max’ın cesedini bulurlar.  Max da bir cinayete kurban gitmiştir. Jürgen ile aynı şekilde öldürülen Geyersberg ailesinin ferdi bir gerçeği açığa çıkarır. Ailenin otuzlu yaşlardaki bireylerinin amaç alındığı gerçeğ ortaya çıkmaya başlamıştır. Ailenin düşmanlarına ve Laura’da konakladıkları gece Laura’ya saldıran köpek ve esrarengiz adama odaklanmışlardır bu sefer.

Lauraya saldıran köpek röetken cinsi bir köpektir. Bu köpekler naziler tarafından yetiştirilen hücum amacıyla kullanılmış köpeklerdir. Yetiştirilmesi yasak olan bu ırk soruşturmayı genişletme hususu ile alakalı bir kapı açmış olur. Çevrede bu ırk ile alakalı bilgi sahibi olabilecek şahıs adedi çok azdır. Bir ırk eksperine gittikten sonra Laura’nın amcası Franz’ın derneğinde etraf koruyuculuğu vazifiyeti yapan köpeklere ve Nazilere ilgisiyle tanınmış adamın yanına giderler. Oldukça saldırgan tavırlar sergileyen bu adamın evinde röetkenlerin olduğu öğrenirler.

Geyersberg ailesinin yıllardır Nazi Kara Avcılar’ı yanlarında barındırdıkları ve onlara destek verdiklerini öğrenen Niemans ve ekibi bu husus üstüne yoğunlaşmaya karar verir. Röetkenlerin yetiştiriciliğini de üstlenmiş olan Kara Avcılar hayat sürdürdükleri vakitlerde korkunç işler yapmış, Nazi katliamlarında etkin rol üstlenmişlerdir.

Kara Avcılar ve röetken köpeklerle vakanın seyrinin değiştiği noktada ırk uzmanı cinayetlerin nedeni olabilecek bir sır keşfeder fakat ekip onun yanına gidene kadar öldürülür. İşyerinin tamamiyle sırlardan arınmış olması yardımıyla uzmanın beraber çalıştığı arkadaşından gerçek öğrenilir. Laura ve Jürgen kardeş değillerdir. Geyersberg ailesi yıllardır evlatlık almıştır. Her ailede bir adet evlatlık çocuk bulunmaktadır. Bu acayip hadise ve yıllardır evlatlık olan çocukların öldürülmüş olması bir soy temizleme vakası gibi algılanmasına sebep olur. Bu husus üstünde yoğunlaşan ekip ormanda bir saldırıya uğrarlar. Jürgen ve Max’in hem de Geyersberg soyundaki bütün evlatlık çocukların ölüm nedeni olan Pirsch avının kurbanı olmak üzeredirler….

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Hediye Kitap Çekilişi

Bu kitabı ücretsiz kazanmak için çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılmak için yapmanız gereken kitap hakkında düşündüklerinizi aşağıdaki cevap yaz bölümüne 1-2 cümle ile ifade edin.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu