Roman Özetleri

Robin Cook İstila Kitap Özeti

Robin Cook İstila Kitap Özeti

ABD’li yazar, Robin Cook’un yazdığı bilimkurgu türünde bir Romandır. Robin Cook; daha çok gerçek üstü bir anlayışla, tıp bölümünde aldığı eğitimi kullanarak, tıp konusundaki fantastik, fütürist konularda bilimkurgu kitapları yazan dünya genelinde ünlü bir Romancıdır.

İstila’da olaylar bir gece ansızın başlayan bir meteor yağmuruyla başlar. Meteor yağmuru ülkedeki bütün elektronik eşyaları kullanılmaz hale getirmiştir. Bu meteor yağmurundan sonra çevrede siyah çakıl taşlarına benzeyen cisimler görülmeye başlanmıştır. bu taşlar insanlara bir protein aşılayarak, insan ve bütün canlı genlerinde 2.5 milyar yıldır pasif bir şekilde tespit edilen, ancak bu aşı ile birlikte aktifleşecek bir virüs canlanır ve değişim başlar. Artık insanlık nezleden daha süratli sunulan bir belayı bir avuç bilim adamı ile atlatmak zorundadır.

Kitabın Ana Fikri

Uzaydaki diğer toplumların da var olduğu, bizleri izlediği ve ideal bölge oluştuğu takdirde dünyadan insanlığın çıkarılıp yeni bir ırkın dünyayı istila edebileceği.

Robin Cook  Kimdir ?
Robin Cook Romanlarıyla çok büyük üne kavuşmuş bir yazardır, çok sıra dışı bir yaşam yaşamıştır ki, genellikle bütün yazarların yaşamı bu tür olur. Bilime çok ehemmiyet veren ve bunu yapıtlerinin çoğunda kullanan bir yazardır. Onun yapıtleri ile ilgili hem de şu şekilde derler; ”Bizi ölümüne korkutmayı, bir vakitler hekim olan Robin Cook’a bırakın”. Robin Cook, en bastırılmış çekincelerimizi bile muazzam bir yetenekle gün ışığına çıkarıp bizi kendimizle yüzleştiren bir yazar. En kışkırtıcı yapıtı olarak nitelenen bu kitapta, Robin Cook; kaynağı bilinmeyen, bu amaçla daha da dehşet verici olan yeni bir varlığın meydana çıkıp ansızın yayılmasını anlatıyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Hediye Kitap Çekilişi

Bu kitabı ücretsiz kazanmak için çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılmak için yapmanız gereken kitap hakkında düşündüklerinizi aşağıdaki cevap yaz bölümüne 1-2 cümle ile ifade edin.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu