Roman Özetleri

On Dakika Otuz Sekiz Saniye Kitap Özeti

Akıl,Beden ve Ruh  olarak 3 bölüme ayrılan kitapta “Tekila Leyla” namıyla bilinen bir hayat kadınının öldükten sonra geçen  10 dakika 38 saniyede hatırladığı kokular, tatlar, olaylar ve kişiler eşliğinde hikayesini yer almakta. Bir yanda da biri trans birey, biri aşiretten kaçmış bir şarkıcı, biri Arap sığınmacı, biri Afrika’dan yolu Türkiye’ye düşmüş bir kadın ve biri de çocukluk arkadaşı olmak üzere beş kadim dostun ve komünizm hayali kurarken aşık olup onu genelevden kurtaran eşinin hikayelerine değiniyor…  1960’lardan başlayıp 1990’a kadar geçen süreçteki ülkemizin önemli siyasi olayları da bir köşesinden ve can alıcı şekilde beliriyor hikaye boyunca….

Adı Leyla’ydı. İstanbul’un en eski genelevlerini barındıran o meşum sokakta yer alan gülkurusu renkli evde bilinen adıyla Tekila Leyla. Öyle derdi ona arkadaşları, ahbapları ve müşterileri. Öyle derdi ona beş kadim dostu. Hiç istemezdi Leyla kendisinden geçmiş zaman diliminde söz edilmesini. Ama işte kalbi daha az evvel susmuş, soluk alış verişi ise hepten kesilmişti. Şehrin kenarlarında bir çöp kutusuna bırakılmıştı cansız bedeni. Gene de henüz durmamıştı beyni. Çalışıyordu hâlâ. Tastamam on dakika otuz sekiz saniye boyunca…

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Hediye Kitap Çekilişi

Bu kitabı ücretsiz kazanmak için çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılmak için yapmanız gereken kitap hakkında düşündüklerinizi aşağıdaki cevap yaz bölümüne 1-2 cümle ile ifade edin.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu