Roman Özetleri

Camdaki Kız Kitap Özeti PDF indir

Camdaki Kız kitap özeti ve ücretsiz Camdaki Kız kitap pdf okuyabilirsiniz. Camdaki Kız kitabı hakkında detaylı bilgiler

Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kaleme aldığı 352 sayfalık Camdaki Kız Romanı 2019 yılında satışa sunuldu. Romanda küçük yaşlarda bir minik kızın yaşadığı olumsuzlukların etkilerinin hatayı boyunca onu etkilemesi ve peşini bırakmamasını, aşkı, hayatı, aldatmayı dramı ele almakta. Kitabımızda kahramanımızın bolluk içinde yaşadığı kötü olayları unutamaması ve hayatı boyunca izlerini taşımasını ele almaktadır.

içindekiler

Camdaki Kız Kitap Oku

Ufak yaşlarda zengin ve varlıklık bir yaşam yaşayıp, varlıklı bir aileye gelin giden Nalan bir gün  sevgili Hayritarafından zorla bir psikiyatri kliniğine getirilir. Hayri Nalan’a yaşamında diğer biri bulunduğunu söyleyince, Nalan’ın tüm dünyası yıkılmış krizler geçirerek intihar edeceğini söylemeye başlamıştır. Geldiği her seansta hekimine psikaytristine hayat hikayesini anlatmaya başlamıştır.

Bir iç mimar olan Nalan, çalıştığı yerin oğlu Sedat ile evlenir ancak kocası  ona hiçbir vakit sevgi, şefkat gibi hisler göstermemiştir. Sedatın aklı fikri lüks yaşam, arkadaşlarıyla takılmak ve zengin iş adamı babasından gizli kumar oynamaktadır. Sedat, Nalan’ın kendine gösterdiği yakınlığa da karşılık vermemektedir.  Hamileliği ve bebeğini kaybetmesinin sonrasında  Nalan ağır bir depresyon geçirir.  Şoförlüğü ve korumalığını yapması amacıyla şirkette çalışan Hayri yanına verilir. Hayri’nin uzun vakittir Nalanda gözü vardır. Onun bu ruh durumunu de fırsat bilerek onu elde etmek amacıyla her şeyi yapar. Sevgiye muhtaç olan Nalan Hayrinin kendisine karşı hus hislerine karşılıksız kalamaz.

Camdaki Kız Kitap Oku

Hayri evli ve üç çocuk babasıdır. Karısı Türkan ise Nalanı hemen kabullenmiştir.  Nalan da çocukları babasız kalmasın diye Hayri’den boşanmasını istemez. Nalan seanslarda kendi çocukluk anılarını ve korkularını da anlatmaya başlamıştır. Nalan anne baba dediği bireylerin aslında anane ve dede olduğunu, annesinin ortaokul yıllarındayken dayısından hamile kaldığını, annesinin kendisini doğruruken öldüğü olaylarını anlatmaya başlar. Nalan tüm bunları evlendikten sonra babası öldüğünde öğrenmiş ve yaşadığı onca acının üzerine bir de bu eklenmiştir.

Onca olan şeylerden sonra hayatında beliren Hayri ona kocasondan ve ailesinden göremediği sevgiyi ve aşkı yaşatmaktadır. Hayri kendisine evleneceklerine dair söz vermiştir. Bu söz onu yaşama daha da sıkı bağlamaktadır.

Halbuki Hayri Türkan ile evlidir ve Türkan ise Hayriden boşanmak istememektedir.

Ama kara bir gün gelir ve Hayir evinin bahçesinde bıçaklanarak öldürülür. Hayri’nin ölümü hem kendi ailesini hem de Nalanı perişan etmiştir. Nalan ise doktorunun telkinleriyle eski yaşamına dönmemek  için uzun vakit uğraş sunar. Son olarak gittiği resim atölyesindeki hocasının hiç bilmediği görmediği babası bulunduğunu öğrenir. Babası ondan af diler ve çok değerli eserlerini ona bırakarak ortadan kaybolur. Nalan bundan sonra eski kaderine ve acılarına dur diyerek yeni bir yaşama başlama kararı alır. Hayat tarzını değiştirir ve bir işe başlar….

Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun eşsiz eserinden birisi Camdaki Kız’ı okumanızı tavsiye ediyoruz…

 

Camdaki Kız Kitap Fiyatı

Camdaki kız kitabı fiyatları ve kitap mağazaları listesi aşağıda yer alıyor. Kitabı ücretsiz almak için aşağıdaki cevap yaz bölümüne kitap hakkında 1-2 cümle yorum yaparak çekilişe katılabilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Hediye Kitap Çekilişi

Bu kitabı ücretsiz kazanmak için çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılmak için yapmanız gereken kitap hakkında düşündüklerinizi aşağıdaki cevap yaz bölümüne 1-2 cümle ile ifade edin.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu